انتخاب سردبیرخودمانی

از فتف تا فتق!

خیلی مواظب باشید صندوق گلابی چندتا چندتا بلند نکنید که فتق نگیرید!

پسر کوچک مرحوم سید محمد حسین فضل الله عالم لبنانی در فیسبوک نوشت که دخترش پس از دبیرستان در دانشگاه آمریکایی بیروت قبول شد. دانشگاه به وی بورس ۷۰ درصد داد و برای ۳۰ درصد باقی‌مانده می‌توانست از یکی از سه بانک مورد قبول دانشگاه وام تحصیلی بگیرد. با مراجعه به بانک و ارائه مدارک به وی گفتند نمی‌شود. وقتی از علت جویا شد گفتند به شما توضیح نمی‌دهیم.

پدر دختر از طریق دوستان کله گنده، متوجه می‌شود که علت این ماجرا، قرار گرفتن اسم آقای فضل الله در لیست تروریسم آمریکا است که در زمان کلینتون درج شده و پس از وفات این عالم لبنانی تجدید شده! برخی بانک‌های لبنان بنا بر قاعده از دیگ هم داغ‌تر، حتی فرزندان و نوه های وی را تحریم کرده‌اند! خود دانشگاه آمریکایی پذیرفته، بانک لبنانی نپذیرفته!

دقیقا در موضوع برجام و تحریم‌ها و فتف به اینجا می‌رویم. آینده ایران، لبنانی دیگر است. حکومتی وابسته، ترسو، متشتت، که هر کسی از یک کشور اداره می‌شود و حمایت شده و پول دریافت می‌کند و برای خوش‌خدمتی به اجانب، از خود آن‌ها هم داغ‌تر می‌شود! اگر چندی بعد در ایران دیدید به خاطر فلان فامیل سپاهی‌تان، حساب بانکی شما مسدود شد تعجب نکنید!

جالب‌تر اینجا است که آمریکا برای ترور این روحانی لبنانی، حدود ۸۰ زن و مرد بی‌گناه را در لبنان منفجر کرد. دقیقا در روز جهانی زن!

از فتفتان لذت ببرید! فقط خیلی مواظب باشید صندوق گلابی چندتا چندتا بلند نکنید که فتق نگیرید!

محمود علوی

مدیر سایت لیبانیران

برچسب ها

م. همت‌پور

مستندساز، نویسنده، پژوهشگر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن