انتخاب سردبیریادداشت
موضوعات داغ

حضرت سلبریتی؛ به سلامت!

مراقب باشید که این روزها تعداد نقش‌های منفی‌تان زیاد شده.

جناب فرخ‌نژاد

سلام علیکم!

ده روزگذشته‌ام صرف مطالعه مطالب ردوبدل شده جنابعالی با آقای علیزاده در لندن و همینطور بارها و بارها تماشای مصاحبه شما درباره زایمان ده‌هزار دلاری‌تان شد. چندین‌بار خواستم در قالب یک پست اینستاگرامی پاسخی به این بی‌حرمتی‌های رسانه‌ای بدهم. انصراف‌ها تا امشب ادامه داشت و در نهایت این شد که می‌خوانید. اگر ادبیات این یادداشت برای حضرتتان ناپسند است باید ضمن عذرخواهی به اطلاع برسانم برای نگارش این مطالب از ادبیات شما در گفتگوها و نوشتارتان بهره برده‌ام.

جناب فرخ‌نژاد!

چندمین‌بار است که برای تخریب یا تحقیر دیگران از برچسب اطلاعاتی یا امنیتی استفاده می‌کنید. آیا امنیتی بودن با اصول اخلاقی جوامع بدوی تا مدرن در تضاد است؟ اطلاعاتی بودن چطور؟ آیا می‌توانید فقط در یک جمله یک نیروی اطلاعاتی یا امنیتی را توصیف کنید؟ اصلا فرق بین نیروی اطلاعاتی و نیروی امنیتی را می‌دانید؟ فرمودید برای ارسال ده‌هزار دلار در ماه برای کاکل‌زری‌تان زائیده‌اید. می‌دانید حقوق خالص دریافتی یک افسر ارشد متخصص اطلاعاتی با مدرک تحصیلی دکتری و ۲۰ سال سابقه خدمت از نوع عملیاتی و ستادی در ماه چقدر است؟ کمتر از یک‌دهم مبلغی که شما برایش می‌زائید. تحصیلات شما چیست؟ خطرات شغلی‌تان چیست؟ اصلا بود و نبود صنف شما تاثیری به حال مردم دارد؟ طلبکار چه چیزی هستید؟ شاخ کدام سازمان اطلاعاتی به شکمتان فرو رفته که اینطور به قصد اهانت هر کسی را که منتقد شماست متهم می‌کنید؟

جناب فرخ‌نژاد!

فرمودید در انتخاب بین هشتادمیلیون ایرانی و دردانه‌تان انتخابتان بلاشک نوردیده فرنگ‌نشین‌تان است. شما اصلا که هستید که ناگزیر و مجبور به انتخاب باشید؟ اصلا فکر کرده‌اید که جز بازیگری کاربرد دیگری برای این هشتادمیلیون نفر دارید یا نه؟ جز این است که از گلو و سفره و جیب همین هشتادمیلیون نفر، ریال بیرون می‌کشید تا همین بیبی‌جان ده‌هزار دلار ماهانه‌اش قطع نشود؟ به این فکر کرده‌اید که اگر این هشتاد میلیون گوسفند قربانی هانی‌جانتان شما را تحریم کنند در فرنگستان باید چه گلی به سرتان بگیرید؟ زایمان هم پیش‌کش!

جناب فرخ‌نژاد!

شما هشتادمیلیون نفر را پیش‌مرگ پسرتان می‌کنید و زمان انتخابات هم اشک تمساح برای مملکت می‌ریزید که همین هشتاد میلیون نفر مقلد سیاسی‌تان بشوند برای بنفش شدن. دیوث سیاسی اقتصادی دیالوگ شما نبود؟ با مصادیق دیاثت سیاسی آشنایی دارید؟

اگر همین تلویزیون دوزاری و سیمای میلی و سینمای بدریخت که خرجش را بلاگردان‌های پسرتان می‌دهند نبود امروز چه کسی بودید؟ جنمش را داشتید که مانند بیش از ۹۰ درصد این مردم برای کمتر از ۵ دلار در روز زایمان کنید؟ اگر هنرپیشه نبودید در همان آبادان عزیز کسی از شما می‌پرسید خرت به چند من؟

مردم آبادان هشت سال جنگیدند و ۴۰ سال مقاومت کردند. با همه کم و کاستی‌ها هم ساختند و کسی را گاو و گوسفند و مرغ و خروس عروسی و عزایشان نکردند. جنابعالی از آبادانی بودن فقط یک لهجه برایتان مانده. هر چند به برکت رفاقت می و میخانه با یک مشت دیوث اقتصادی و امنیتی همین لهجه نیم‌بندتان هم بزودی با لهجه چندش‌آور آوارگان غربتی در آمریکا جابجا می‌شود. از آبادان و خوزستان و ایران چقدر شهید برای سرافرازی این ملت تقدیم شد؟ خون شما و آقازاده‌تان رنگین تر است؟

جناب فرخ‌نژاد!

شما که هشتاد میلیون نفر را فدای فرزندتان می‌کنید؛ خب غلط کردید که برای انتخابات این مردم گلو پاره و چشم تر کردید! غلط می‌کنید که در امور معیشتی و سیاسی این مردم با نوشتن مشتی اراجیف چیپ و سخیف دخالت می‌کنید! چقدر شبیه همان عباس مزورو کلاهبرداری هستید که نقشش را بازی کردید! گمان نکنم با شناختی که این چند روز از شما پیدا کردم ایفای این نقش برایتان سخت باشد! یک جا به قرشمال مشغولید و جای دیگر به نوحه‌خوانی!

روی صحبتم فقط جنابعالی نیستید! شما را از بسیاری از هم‌صنفانتان شریف‌تر و نجیب‌تر می‌دانم. حداقل راحت می‌گویید آمده‌اید بدوشید و بروید و ملت هم دایورت! علی علیزاده هم هر چه هست و هر چه که بوده ادعایی نکرده. هیچ نسخه‌ای برای مردم نپیچیده. شریک دزد و رفیق هیچ قافله‌ای نبوده. چپ است و چپ نکرده! جنابعالی برای خودشیرینی و چرب‌تر کردن لقمه‌نان ده‌هزار دلاری فرزندتان چند بار چپ کرده‌اید؟ چند بار این ملت را به چپ و چپ‌تان هدایت کرده‌اید؟ شما که مدعی شفافیت و صداقتید و نالان از دزدان بی‌ناموس بیت‌المال چه صنمی با یکی از لجن‌ترین عبادالشیطان دارید که هم‌سفره می‌شوید و وقیحانه فخرش را می‌فروشید؟!

جناب فرخ‌نژاد!

ما هشتاد میلیون نفری که انتخابتان نیستیم، به طناب دار ایمان نداریم؛ یقین داریم. یقین بدانید هم‌سفره زباله‌تان که باعث فلاکت صدهاهزار خانواده شد، طناب دارش را هشتادمیلیون نفری بافته‌ایم. برای ما هشتاد میلیون نفر اصلا مهم نیست که کدام کره‌خری به کدام طویله سرگرم است و یونجه‌اش حلال است یا حرام. برای ما مهم نیست کدام سگ‌توله‌ای که برایمان دندان تیز می‌کند و خون می‌ریزد چطور می‌میرد. تنها مطلب مهم خانواده هشتادمیلیون نفری‌مان است.  بازاری فرمودید زاییده‌اید، بازاری عرض می‌کنم؛ یک که هیچ، صدهزار هم از هشتادمیلیون کم بشود باز هم چیزی از ابهت میلیونی‌اش کم نمی‌شود.

جناب فرخ‌نژاد!

زمانی که می‌خواهید نام اطلاعاتی، نام امنیتی یا عدد مقدس هشتاد میلیون را به زبانتان جاری کنید حتما یقین کنید که قبلش وضو گرفته‌اید. اینجا ینگه دنیا نیست که آب‌شنگولی زهر مار کنند و از میامی بیچ برایمان ترتیل عبدالمایکل پخش کنند. برای هر سنگریزه این ۱۶۴۸۱۹۵ کیلومتر مربع لیتر لیتر خون ریخته شده. اگر کشور متبوع و مطبوعتان که مقصد دلارهای چاپیده شده ایران است سر سوزنی احساس می‌کرد این هشتاد میلیون نفر مانند شما هستند؛ مطمئن باشید ۴۰ سال منتظر نمی‌ماند، روزی ۴۰ بار لجن‌مال‌مان می‌کرد.

جناب بازیگر!

شغل شما بازیگریست؛ به بازی‌تان بپردازید. فقط مراقب باشید که این روزها تعداد نقش‌های منفی‌تان زیاد شده. نکند با سقوط کاذب ارزش ریال سعی کنید مابه‌التفاوت آن ده‌هزار دلار را از تهیه‌کنندگان ساکن ینگه دنیا یا جزیره بگیرید. فرمودید گرین‌کارت شما نخبگی است و اجازه کار در امریکا دارید.

حضرت سلبریتی! ما را به خیر تو امید نیست؛ شر مرسان! به سلامت!

م.همت‌پور

برچسب ها

م. همت‌پور

مستندساز، نویسنده، پژوهشگر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن