انتخاب سردبیرخودمانی

سیاست مدیریت

انگار این رسمی است که در جمهوری اسلامی نهادینه شده

امروز و در جلسه‌ی پاسخ رییس‌جمهوری به سوالات نمایندگان مجلس شورای اسلامی، حداقل ۱۴ نفر از اعضای کابینه و مقامات ارشد دولت (از جمله چند وزیر وزارت‌خانه‌های پرکار و راهبردی) ایشان را همراهی می‌کردند.

البته ایرادی به این دوستان و آقای روحانی نیست؛ چون انگار این رسمی است که در جمهوری اسلامی نهادینه شده و در زمان همه‌ی روسای جمهوری اتفاق می‌افتد.

اما واقعا ضرورت این کار حداقل برای من جای ابهام دارد… جای سوال است که وقتی مقامات حرف رئیسشان را می‌دانند، برای چه کار اصلی خود را رها می‌کنند و سیاهی لشکر می‌شوند؟ احترام به رییس؟ تشریفات الکی؟

آیا این مقامات محترم در حوزه‌ی مسئولیتشان کار ندارند؟ یا اصلا کارشان همین است؟ خدا نکند که بود و نبودشان در دفترشان علی‌السویه باشد…
شاید گفته شود برای هم‌فکری با رییس جمهور و یادآوری مطالب از قلم افتاده حضور می‌یابند، ولی می‌دانیم که در حین سخنرانی جایی برای هم‌فکری نیست.
شاید هم برای لابی‌گری با نمایندگان و اعطای امتیازات لازم برای انصراف از سوال و رای مثبت و … که این خود حکایتی است عجیب و ناگفتنی…

پانوشت: از این حضرات عزیز که بعضی‌شان از دوستان هستند و حتما مطلب را خواهند دید، معذرت می‌خواهم… منظورم کلیت ماجراست و قصد جسارت ندارم.

سیدمحمدرضا واحدی

برچسب ها

سید محمدرضا واحدی

تهران.. بیروت.. دمشق دانش آموخته حوزه ودانشگاه، روزنامه نگار، نویسنده، مترجم، شاعر و کارشناس فرهنگی.. مشاوره و هم اندیشی با جوانان

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن