انتخاب سردبیرخودمانی

مردم دنیا می‌فهمند!

چنان زیبا تحلیل می‌کند که استادان زیباکلام و مشاوران نام آشنا را عقل بدانجا قد ندهد.

به استخری در روستا رفته بودم. صاحب استخر وقتی فهمید ایرانی هستم طبق معمول تحویل گرفت و دو کلام هم فارسی حرف زد. می‌گفت: «۳۵ سال در کویت بودم و آنجا پر از ایرانی بود و فارسی یاد گرفته بودم. الان وضع ایران چطور است؟ امان از دست امریکا، زمان شاه، شاه ژاندارم منطقه بود. همه این عرب‌ها جلویش خم می‌شدند جرأت نداشتند به شاه کوچک‌ترین بی‌احترامی کنند. اما با آن همه قدرت شاه، انقلاب رخ داد و همه محاسبات آمریکا را به هم ریخت. برای همین، الان این همه دشمنی می‌کند.»

طرف یک سرمایه‌دار لبنانی است که سر پیری، استخر و رستورانی راه انداخته در روستای خودش تا سرش گرم باشد. اما چنان زیبا تحلیل می‌کند که استادان زیباکلام و مشاوران نام آشنا را عقل بدانجا قد ندهد.

متاسفم از اینکه حکومت و دولت کشورم، علنا به ارزش‌های انقلاب‌اسلامی پشت کرده و اعلام می‌دارد ما به یمن کمک نمی‌کنیم چون خیلی محاصره است! روزی بی‌اجازه ارتش ایران کسی در خلیج فارس یک قطره آب نمی‌خورد و الآن هر روز بنی‌سعود شکر اضافه می‌خورند و ما نشسته‌ایم نگاه می‌کنیم.

یمنی‌ها، ای هم‌تباران ما، ای برادران دینی، ببخشید که چشمان آبی فرانسویان استعمارگر بیشتر خریدار دارد. ببخشید که نژادپرستانی که عار آریاییان هستند، وقتی به هم‌تباران واقعی خود می‌رسند، نگاه می‌کنند آیا رنگ پوستشان سفید است، آیا شبیه اروپایی‌ها هست، آیا زیبا هست، اگر نبود از شعارهایشان دست می‌کشند.

نه توان جسمانی رزم دارم نه توان رزمی نبرد، اما صدای مطلومیت شما را به دیگران می‌رسانم.

شرمنده قطرات خون فرزندان شما هستم، شرمنده قطرات اشک مادری که فرزندش را از دست داده.

شرمنده‌ام که بگویند شیعه علی (علیه‌السلام) بود ولی شیعه علی نبود.

قول بدهید وقت ظهور، ما را به خاطر این خمودی و سستی، از لشکر آخرالزمانی یاران منجی موعود نرانید.

پ.ن: امیر حاتمی وزیر دفاع در سفر به سوریه عنوان داشته‌اند متاسفانه نمی‌توانیم پشتیبانی نظامی از ملت یمن داشته باشیم چون شدیداً محاصره است!

بازم پی نوشت: نه ضدانقلابم، نه ضد ایران، نه کم‌اطلاع و بی‌خبر و … (خودتون چند تا برچسب معروف رو اینجا اضافه کنید) اما آرزو دارم در حقانیت خودمان قلدر باشیم. بتوانیم زور بگوییم، که بنی سعود جمع کن برو وگرنه فردا من میام جمعت می‌کنم.

پ.ن: صلاح مملکت خویش خسروان دانند. دوستی فرمود به دستور رهبری مسئولیت یمن به دیگری سپرده شده است. اما به نظر بنده اینکه سر هر کاری، از ترس اینکه مبادا جنگ شود، از ارزش‌ها کوتاه بیاییم، نابود می‌شویم. چند روز دیگر، باید قید ماهی‌گیری در خلیج فارس را هم بزنیم.

محمود علوی؛ جنوب لبنان.

مدیر سایت لیبانیران

برچسب ها

م. همت‌پور

مستندساز، نویسنده، پژوهشگر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن