انتخاب سردبیرفیلم
موضوعات داغ

کلیپ مستند درباره آنیا

این سلبریتی پس از بازگشت به روسیه مورد استقبال پوتین قرار گرفت

“آنا چپمن” یکی از معروف‌ترین جاسوسان زن جهان که به دلیل چهره‌اش توانسته بود نفوذ زیادی در دولت آمریکا و انگلیس داشته باشد در سال ۲۰۱۰ میلادی به همراه ۱۱ جاسوس دیگر روس در ایالات متحده آمریکا شناسایی و بازداشت و سپس به روسیه بازگردانده شد.

پس از بازگشت این جاسوسان به روسیه، “ولادیمیر پوتین” نخست‌وزیر این کشور به آن‌ها وعده داد که به زودی در پست‌های جدید مشغول به کار می‌شوند و اینگونه بود که یکی از این جاسوسان در آذرماه به عنوان مشاور بزرگترین شرکت نفت روسیه انتخاب شد.

چپمن دختر یکی از افسران کا.گ.ب بود که با یک مرد انگلیسی ازدواج کرده و به مدت پنج سال نیز در لندن سکونت داشت. او پس از جدا شدن از این مرد انگلیسی به مدت یک سال نیز با شخص دیگری به نام “لورنت تیلور” در لندن زندگی کرد.

چپمن پس از بازگشت به روسیه همچنان چهره خبرساز رسانه‌ها بود بطوری که هر روز یک خبر و یا گزارش جدید در مورد وی و افرادی که این زن با آن‌ها در انگلیس و آمریکا در ارتباط بود منتشر می‌شد. کار به جائی رسیده بود که برخی سایت‌ها رقم‌های بالایی را برای فروش عکس‌های وی مطالبه می‌کردند و از همین رو بود که چاپمن تصمیم به نگارش زندگینامه خود و فروش آن به قیمت ۲۵۰ هزار دلار کرد.

 

در یکی از ویدئوهای منتشر شده، آنا چپمن در حالیکه بر روی سکوی مخصوص مدل‌ها در حال قدم زدن است و نگاه تماشاگران نیز بر روی وی متمرکز است دیده می‌شود که ناگهان یک اسلحه کمری از دست او به زمین می‌افتد و وی با برداشتن این اسحله مجبور می‌شود که ادامه برنامه خود را با این اسلحه اجرا کند.

نحوه ارائه برنامه توسط چپمن در این برنامه نشان می‌دهد که چگونه کشورهای فعال در امر جاسوسی با بهره بردن از زنان و دختران جوان برای رسیدن به مقاصد خود استفاده می‌کنند که مورد سرقت اطلاعات مربوط به نحوه ساخت بمب اتم توسط یک زن از دانشمند معروف “آلبرت انیشتین” نمونه بارز این مسئله است.

توضیحات: مهر

برچسب ها

م. همت‌پور

مستندساز، نویسنده، پژوهشگر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن